Головна / Оціночна компанія / Оцінка земельних ділянок

Оцінка земельних ділянок

Президент України підписав прийнятий Верховною Радою закон «Про оцінку земель», що визначає статус суб'єктів оціночної діяльності в цій сфері і регулює питання оцінки землі і земельних ділянок.

Парламент України прийняв цей документ 11 грудня. Закон визначає об'єктами оцінки землі території адміністративно-територіальних одиниць чи їх частин, оцінних районів і зон, земельні ділянки чи їх частини, а також сукупність земельних ділянок і прав на них, у тому числі на земельні паї в межах України.

В залежності від цілей і методів проведення оцінка земель поділяється на такі види, як бонирування ґрунтів, економічна оцінка і грошова оцінка - нормативна чи експертна. Відповідно до закону, дані бонирування ґрунтів є складовою частиною державного земельного кадастру й основою проведення економічної оцінки сільгоспугідь і враховуються при визначенні екологічної придатності ґрунтів для вирощування сільськогосподарських культур.

Дані економічної оцінки земель є основою при проведенні нормативної грошової оцінки земельних ділянок, при аналізі ефективності використання земель у порівнянні з іншими природними ресурсами, а також при визначенні економічної придатності земель сільгосппризначення.

Нормативна грошова оцінка застосовується для визначення розміру земельного податку і держзбору при обміні, успадкуванні й одержанні в дарунок земельних ділянок, для визначення розміру орендної плати і плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.

При визначенні пакета сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва експертна грошова оцінка застосовується для визначення вартості об'єкта оцінки і використовується для складання цивільно-правових угод стосовно земельних ділянок і прав на них.

Результатом бонитування ґрунтів, економічної і нормативно-грошової оцінки земельних ділянок є технічна документація, а результатом проведення експертної грошової оцінки земельних ділянок є звіт.

Технічна документація підлягає держекспертизі. Технічна документація з бонитування, економічної оцінки земель і нормативно-грошової оцінки земельних ділянок затверджується сільською, селищною і міською радою чи районними радами.